Hakkımızda

Ticaret hayatına 1993 yılında hipermarket zincirleri için çiğköfte üreterek başlayan EM GROUP GIDA, çiğköfte sektöründe markalaşmanın miladını ise 2005 yılında attı. 2005’te Türkiye’nin İLK konsept çiğköfte zinciri olan Çiğköftem’in ilk şubesini Beşiktaş’ta açan EM GROUP, bu hamlesiyle bugün Türkiye’de 20 milyar TL’yi aşan sektörün kurulmasına da öncülük etti. Tüketicilerin sağlıklı ürünlere ulaşması için kaynağı belli hammaddeler kullanan ve  bu hammaddelerin doğal yapılarını maksimum seviyede koruyacak şekilde üretim yapan EM GROUP’un perakende sektöründeki markası olan EMDEN, market zincirlerine yönelik ticari faaliyetlerine ise 2020 yılında başladı.

 

30 yılı aşan uzmanlıkla ürünlerini Türkiye dışında, Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, Macaristan, Polonya, Azerbaycan ve KKTC’de 500’ün üzerindeki satış noktasıyla faaliyet gösteren EM GROUP, milyonlarca insana sağlıklı ve lezzetli gıda ulaştırıyor. Dünyadaki yeni teknolojileri takip ederek üretim tesislerindeki alt yapı ve ekipman yenilemesi için sürdürülebilir yatırım politikaları uygulayan EM GROUP, İstanbul’da bulunan 5 bin m² alana kurulu fabrikasında yıllık 10 bin ton üretim kapasitesiyle faaliyet gösteriyor. Tünel tipi şoklama sistemi sayesinde koruyucu ve katkı malzemesi kullanmadan, hammadde girişinden son ürüne ve lojistik süreçlerine kadar %100 izlenebilirlik kriterlerini uygulayarak üretim yapan EM GROUP, bu üretim üstünlükleri sayesinde tüketicilerine en doğal ve en sağlıklı besinleri ulaştırıyor. Akredite laboratuvarlarda ve kendi bünyesindeki laboratuvarda, her ürünü için fiziksel, kimyasal ve mikrobiyel analizleri periyodik olarak gerçekleştiren Em GROUP’un üretim aşamasında ise 12 farklı kontrol noktası bulunuyor. Üretim alanına giren tüm havanın sterilize edildiği tesiste, antibakteriyel zemin ve duvar karoları bulunuyor. El değmeden tam otomasyon sistemi ile üretim yapılan tesiste nihai ürün ise UV cihazından geçirilerek yabancı madde ihtivası kontrolüne tabi tutuluyor. Tüm bunların yanı sıra EM Group’un, BRCGS Sertifikası, FDA Sertifikası, HACCP ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 22000 Müşteri Memnuiyeti Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 9001 Kalite Yönetimi Sertifikası ve Helal Belgesi bulunuyor.


EMDEN markasının ürün gamında, Acılı- Az Acılı Soslu Çiğköfte, Kıymalı İçli Köfte, Türkiye’de ilk kez 2015 yılında EM GROUP tarafından satışa sunulan Vegan (sebzeli) İçli Köfte ve 2010’lu yılların başından itibaren dünya genelinde vegan beslenme alışkanlıklarının da artmasıyla öne çıkan Yüksek Proteinli Nohut Köftesi olarak da adlandırabilecek Falafel ve 2 yıla dayanan AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilen ve Türkiye’de bir ilk olan Humus Dolgulu Falafel ve el yapımı Zeytinyağlı Yaprak Sarma bulunuyor. Doğadan gelen zenginliklerin özünü muhafaza edecek üretim yöntemlerine sadık kalan EM GROUP, Emden markası için yaptığı üretimde; her biri kendi anavatanından doğan Manisa, Mersin, Tokat, Gaziantep ve Maraş gibi coğrafi özellikleri bulunan bölgelerde yetiştirilen tarım ürünlerini kullanıyor.